Biz oyuncak aşığı iki çocukluk arkadaşı, çocuk sahibi olduktan sonra kurumsal şirketlerdeki kariyerimiz bir hayalimizi gerçekleştirmek üzere geride bırakarak çocuklar için doğal, sağlıklı, eğlenceli & öğretici oyuncaklar üretmek üzere TOYTOY markasını kurduk.

 

 

Ahşap oyuncak üretimi oyuncak kategorisinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle çocukların herhangi bir katkı maddesi olmayan tamamen doğal ürünlerden yapılan bir malzemeye temas etmesi çok mühimdir. Ahşap oyuncaklar diğer oyuncaklara göre daha dokunsal ve özellerdir. Çocukla beraber büyür, gelişir ve uzun süre kullanılabilirler. 

 

Üretilecek olan oyuncaklar çocukların hayal gücünü destekler, yaratıcılıklarını geliştirir, el göz kordinasyonunu geliştirir. Bir çocuğun bebeklikten gençlik aşamasına geçme dönemini oyuncakları ile geçirir. Dünya onlar sayesinde tanımaya ve anlamaya çalışır ve tabi ki eğlenir. Eğlenirken de öğrenir.

 

Tasarımlarını özenle seçip belirlediğimiz bu oyuncaklar doğal malzemelerden üretilmektedir. Herhangi bir katkı maddesi ya da boya kullanılmamaktadır. Tamamen doğa dostudur. 

 

Kaliteli ağaçlar (Ihlamur, kayın vb.) özenle seçildikten sonra oyuncak haline getirilmektedir ve bu şekilde yapıldıkları için kolay kolay kırılmaz, sivri ya da pürüzlü yüzeyleri olmaz. Ebeveynler çocuklara güvenle sunabilirler.

 

Ayrıca kullandığımız malzemeler yaşlanmış ve bundan dolayı kesilmiş ağaçlardan oluşan tomrukların kalaslara çevrilmiş halidir. Bu şekilde onlara ikinci bir hayat yaşama fırsatı verdiğimize inanıyoruz.

 

Üretim ekibimiz çoğunlukla kadınlar oluşmaktadır. Temel ilkelerimizden bir tanesi ihtiyaç sahibi kişilere kırsal bölgelerde istihdam sağlamak ve onları ekonomik olarak desteklemektir.

 

Deniz Özkan Oğul & Dinçer Arslantürk