Biz oyuncak aşığı iki çocukluk arkadaşı, çocuk sahibi olduktan sonra kurumsal şirketlerdeki kariyerimiz bir hayalimizi gerçekleştirmek üzere geride bırakarak çocuklar için doğal, sağlıklı, eğlenceli & öğretici oyuncaklar üretmek üzere ToyToy markasını kurduk.

ToyToy Ahşap Oyuncak, ürettiği her biri el yapımı, özel ahşap oyuncaklar sayesinde her yaştaki çocuğun hayal gücünün gelişmesi için sınırsız ortamlar hazırlar. Üretilen tüm oyuncaklar düşsel, dokunsal ve özeldir. Sahibiyle birlikte büyür, gelişir ve uzun süre kullanılabilirler. Hepsi masif ahşaptan üretilmiş olup sürdürülebilir bir yaşam döngüsünü sağlamak için geri dönüşümü destekler.

Ahşap oyuncak üretimi oyuncak kategorisinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle çocukların herhangi bir katkı maddesi olmayan tamamen doğal ürünlerden yapılan bir malzemeye temas etmesi çok mühimdir. Üretilecek olan oyuncaklar çocukların hayal gücünü destekler, yaratıcılıklarını geliştirir, el göz kordinasyonunu geliştirir. Bir çocuğun bebeklikten gençlik aşamasına geçme dönemini oyuncakları ile geçirir. Dünya onlar sayesinde tanımaya ve anlamaya çalışır ve tabi ki eğlenir. Eğlenirken de öğrenir.

Tasarımlarını özenle seçip belirlediğimiz bu oyuncaklar doğal malzemelerden üretilmektedir. Tamamen doğa dostudur. Kaliteli ağaçlar (Ihlamur, kayın vb.) özenle seçildikten sonra oyuncak haline getirilmektedir ve bu şekilde yapıldıkları için kolay kolay kırılmaz, sivri ya da pürüzlü yüzeyleri olmaz. Ebeveynler çocuklara güvenle sunabilirler.

Ayrıca kullandığımız malzemeler yaşlanmış ve bundan dolayı kesilmiş ağaçlardan oluşan tomrukların kalaslara çevrilmiş halidir. Bu şekilde onlara ikinci bir hayat yaşama fırsatı verdiğimize inanıyoruz.

Atölye’miz Ordu’nun Perşembe ilçesinde kurulmuştur.

Temel ilkelerimizden bir tanesi ihtiyaç sahibi kişilere kırsal bölgelerde istihdam sağlamak ve onları ekonomik olarak desteklemektir. Buna paralel üretim ekibimiz çoğunlukla kadınlar oluşmaktadır.

Deniz Özkan Oğul & Dinçer Arslantürk

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR