Eğitici Oyuncaklar

Çocukların duyusal, bilişsel, fiziksel gelişimine katkı sunan eğitici, öğretici ahşap oyuncaklar çevrecidir ve geri dönüşüm ürünüdür. 

Ahşap oyuncakların üretiminde karbon salınımı yoktur ve minimum seviyede elektrik enerjisi kullanılmaktadır. Yoğun insan emeği ürünüdür. Aynı zamanda dayanıklı ve sağlam oluşu nedeniyle tercih edilmektedir. 

Çocuklar eğitici ahşap oyuncakların dokusun sevmekte, kendi yaratıcı zeka ve yetenekleriyle ahşap oyuncaklara renk katmaktadır. Ahşap oyuncaklar aynı zamanda nesilden nesile geçen bir kültürü taşımaktadır. 

Ahşap küp bloklar, ahşap topaç, ahşap iş makineleri, ahşap cambaz, ahşap çiftlik, ahşap oyun evi çocukların arkadaşlarıyla birlikte oynayacağı, rol modellere gireceği önemli oyuncaklardır.

Hareketli ahşap oyuncaklar 0-1 yaş çocukların fiziksel gelişimine destek olmaktadır. Çevreci ahşap oyuncaklara yeşil oyuncak da denilmektedir. Çevre dostu oyuncaklar için kesinlikle ağaç kesilmemektedir. Ömrünü doldurmuş ağaç tomrukları alınarak çöpe atılmak yerine geri dönüştürülerek ahşap oyuncak haline gelmektedir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR